Haber

Yusufeli’nde 7. Off-Road Yarışları yapıldı

Artvin’in Yusufeli ilçesinde 7. Off-Road Yarışları yapıldı.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile Çevreli Köyü Orman Deposu alanında gerçekleştirilen yarışlara Artvin, Trabzon, Iğdır, Giresun, Erzurum, Sivas, Rize ve Gürcistan’dan 52 şoför katıldı.

Araçların motor gücüne nazaran S1, S2, S3, S4 kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarda, şoförler 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkuru en kısa müddette, yanılgısız halde tamamlamak için yarıştı.

Yarışlarda S2 kategorisinde uğraş eden Hüseyin Güngör-İbrahim Arafal çiftinin aracı, virajı alamayınca denetimden çıkarak devrildi.

Devrilen araç iş makinesi yardımıyla düzeltildikten sonra Güngör ve Arafal yarışlara kaldıkları yerden devam ederek parkuru tamamladı.

Yarışlarda S1 kategorisinde, İbrahim Akan-Erhan Ardıç, S2 kategorisinde Mehmet Fatih Kaya- Mehmet Akif Yılmaz, S3 kategorisinde Nafi Sarı-İlknur Çetinkaya, S4 kategorisinde de Osman Yerlikaya-Talha Taşkın çifti birinciliği elde etti.

Yarışları izleyen Yusufeli Belediye Lideri Eyüp Aytekin gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların hoş ve kazasız bir halde tamamlanmasından ötürü son derece keyifli olduğunu söyledi.

Çok hoş yarışlar izlediklerini belirten Aytekin, “Kıyasıya mücadele ortaya koyan tüm yarışçılarımızı kutluyorum. Yusufeli denince akla hep kültürel etkinlikler geliyor. Boğa güreşlerimiz ve Karakucak güreşlerimizin yanına artık off-road oyunlarımızı da eklemiş olduk. İnşallah en kısa sürede yeni ve kalıcı bir parkur için çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu